Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Gelsted:
-
-
-
Abdel H.
Fra Gelsted
Jeg hedder Abdel er 22 år. Til dagligt arbejder jeg på et værksted som mekaniker. Ellers er jeg en...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Deleted D., Carolina M. og Bo P. søger hjælp til husopgaver i Gelsted
-
kip relæer og lysdæmper.
Fra Deleted D. (Gelsted)
tre kontakter til lys i stue og køkken skal udskiftes. Der er af en gammel type med små "firkanter"... -
-
Spartling af lofter
Fra Bo P. (Gelsted)
Efter nedtagning af flamingo plader som har været limet op med flise lim er lofterne ikke pæne Vi...
H., Jimmi R. og Søren P. søger hjælp til haveopgaver i Gelsted
-
Fjernelse af ukrudt og hækklipning
Fra H. (Gelsted)
Ukrudt i lille have - ukrudt ved fliser ca 70 m2 - hæk ca. 30 m Grund 900m2 hus ca 200m2 Affald k... -
-
efterårsklargøring af have
Fra Søren P. (Gelsted)
klipning af hæk - 40 meter i 1,80 m klipning af kanter - 30 meter ved bede ukrudt i bede - 6 bede a...
Jes B., Pernille F. og Nils Åge R. søger hjælp til diverse opgaver i Gelsted
-
-
Katte klip af filt knuder
Fra Pernille F. (Gelsted)
Mine katte bliver meget sur når jeg prøver at klippe det væk og de gør øndt på dem så har brug for ... -
rem til kipper skal justeres eller ny fjeder på og højre forhjul lappes
Fra Nils Åge R. (Gelsted)
Den mangler at få juster remstrammer til skærbord eller måske en ny fjer i og så taber den luft i h...